Butlletí de notícies

Subscriu-t’hi i rebràs informació sobre el què fem.

SUBSCRIU-T’HI

×

Arxiu Digital

En aquesta base de dades es recullen tots els concerts del festival realitzats entre 1981 i 2022. Aquesta base de dades del festival de Torroella  i de totes les activitats/concerts de l'entitat es constitueix com una eina d'estudi i documentació molt valuosa tant per al públic general com per al més especialitzat.
Es podrà fer de manera molt senzilla una cerca general per termes i també es podrà  filtrar per categories: concerts, intèrprets, obres i espais.

Lukas Geniusas.
Finalitzat
2016
ORQUESTRA SIMFÒNICA DEL VALLÈS & LUKAS GENIUSAS
Rubén Gimeno, director 
19.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Joaquín Achúcarro.
Finalitzat
2016
JOAQUÍN ACHÚCARRO
Granados, Albéniz, Gershwin, Rakhmàninov, Ravel
18.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Jordi Savall.
Finalitzat
2016
JORDI SAVALL
Andrew Lawrence-King, arpa i salteri | Frank McGuire, bodhran 
16.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Giovanni Antonini
Finalitzat
2016
IL GIARDINO ARMONICO
Giovanni Antonini, director
15.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
L'ocell prodigiós
Finalitzat
2016
L'OCELL PRODIGIÓS
Música: Igor Stravinski | Creació i dramatúrgia: Joaquín Casanova i Elisa Ramos | Direcció d'escena: Joaquín Casanova
14.08.16 | 19:00 h
Auditori Espai Ter
Concerts Familiars Festival de Torroella
Gabrieli Consort.
Finalitzat
2016
GABRIELI CONSORT
Paul McCreesh, director
11.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Raquel Andueza.
Finalitzat
2016
RAQUEL ANDUEZA & LA GALANÍA
Alesandro Tampieri, violí | David Mayoral, percussió | Manuel Vilas, arpa de dues ordres | Pierre Pitzl, guitarra barroca | Jesús Fernández Baena, tiorba
09.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Nicolai Lugansky.
Finalitzat
2016
NIKOLAI LUGANSKY
Franck, Schubert, Txaikovski, Ratxmàninov
08.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Valentina Varriale i Antonio Florio.
Finalitzat
2016
CAPPELLA NEAPOLITANA
Valentina Varriale, soprano | Antonio Florio, director
07.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Giuliano Carmignola i Massimo Spadano.
Finalitzat
2016
ACADÈMIA 1750
Giuliano Carmignola, violí | Massimo Spadano, director
04.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Erika Escribà i Albert Casals.
Finalitzat
2016
FOLLET d'ENRIC GRANADOS
Albert Casals, Follet (tenor) | Erika Escribá, Nadala (soprano) | Àlex Sanmartí, Arnau (baríton) | Carles Daza, comte Guillem / comte Martí (baríton) | Cor de Cambra de l’Auditori Enric Granados, Xavier Puig, director | Orquestra de Cadaqués | Jaime Martín, director
03.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Ensemble Micrologus
Finalitzat
2016
ENSEMBLE MICROLOGUS
Llibre vermell de Montserrat 
02.08.16 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Viktoria Mullova i Katia Labèque.
Finalitzat
2016
VIKTORIA MULLOVA & KATIA LABÈQUE
Mozart, Schumann, Toru Takemitsu, Arvo Pärt, Ravel
31.07.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
J'Nai Bridges i Pene Pati
Finalitzat
2016
PENE PATI & J'NAI BRIDGES
Sharolyn Kimmorley, piano
30.07.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Paul Bosauder
Finalitzat
2016
PAUL BOSAUDER
Paul Bosauder, guitarra flamenca| Rafael Maya 'Nene Maya', baix flamenc | Raúl Manchón, percussió| Juanma Gómez Pons, flauta | Anna Colom, cante | Albert Cases, cante | Isabel Rivera Cuenca, bailaora Presentat per l'Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
Del 28.07.16 al 16.11.21
Fringe
Marc Martín Trio
Finalitzat
2016
MARC MARTIN TRIO
Marc Martín, piano | Xavier Castillo, contrabaix | Jordi Pallarès, bateria Presentat pel Taller de Músics   
29.07.16 | 22:00 h
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
SuperSax Project
Finalitzat
2016
SUPERSAX PROJECT
César del Val, saxos alt i soprano | Martín Díaz, saxo alt | Marino Garcimartín, saxo tenor | Oriol Jiménez, saxo tenor | Ángel Fernández, saxo baríton | Joan Mar Sauqué, trompeta | Joan Codina, trombó | Alejando Esperanza, piano | Emilio Martín, contrabaix | Luis Miranda, bateria | Roger Mir, direcció, arranjaments i saxo solista Presentat pel Conservatori Superior de Liceu
29.07.16 | 21:00 h
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
Dichos Diabolos
Finalitzat
2016
DICHOS DIABOLOS
Emiliano Pérez, flauta i corneta | Cristina Altemir, violí| Marc de la Linde, viola da gamba | Marc Sumsi, clavicèmbal  Presentat pel Conservatori Superior de Liceu
29.07.16 | 20:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Paper de plàtic
Finalitzat
2016
PAPER DE PLÀSTIC
Jaume Esteban, baix i cors | Josep Gudiol, veu i guitarra | Vanesa Paris, teclats, sintetitzadors i cors | Albert Riu, bateria Presentat pel Taller de Músics 
29.07.16 | 20:00 h
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
Duet Rêves
Finalitzat
2016
DUET RÊVES
Anna Campmany Duch, soprano | Eric Ledesma Barceló, piano  Presentat pel Conservatori Superior de Liceu
29.07.16 | 19:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Nanae Kubo
Finalitzat
2016
NANAE KUBO
Presentada per la Hochschule für Musik Freiburg i el Goethe Institut
29.07.16 | 18:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Duo Euterpe
Finalitzat
2016
DUO EUTERPE
Montserrat Piqué, oboè | Joaquim Font, piano Presentat pel Conservatori Superior de Liceu
29.07.16 | 17:00 h
Fringe
Beauty Fools
Finalitzat
2016
THE BEAUTY FOOLS
Maria Pujades, Júlia Sesé i Elionor Martínez, sopranos I | Sanna Viitanen, Maria Mauri i Marta Cordomí, sopranos II | Yolanda Romero, Mercè Bruguera i Judit Almunia, contralts | Joel Padullés, Daniel Morales i Matthew Thompson, tenors | Víctor Vilca, Lars Isdahl i Germán de la Riva, baixos | Gerard Ramos, director Presentat per l'Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
28.07.16 | 22:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Est Oest
Finalitzat
2016
EST OEST
Joan Rial, veu i guitarra | Ferran Casas, guitarra | Martí Ferrer, guitarra i teclats | Joan Paré, baix | Nil Ordeig, bateria Guanyador del concurs Sona 9 del Grup Enderrock
28.07.16 | 22:00 h
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
Coet
Finalitzat
2016
COET
Jordi Castany, veu | Roger Mestres, guitarra elèctrica | Joaquim Márquez, baix elèctric | Ricard Ros, busuqui i veus | Lucho Torres, percussió i cors Guanyador del premi Èxit del concurs Sona 9 del Grup Enderrock
28.07.16 | 21:00 h
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
SuperSax Project
Finalitzat
2016
SUPERSAX PROJECT
César del Val, saxos alt i soprano | Martín Díaz, saxo alt | Marino Garcimartín, saxo tenor | Oriol Jiménez, saxo tenor | Ángel Fernández, saxo baríton | Joan Mar Sauqué, trompeta | Joan Codina, trombó | Alejando Esperanza, piano | Emilio Martín, contrabaix | Luis Miranda, bateria | Roger Mir, direcció, arranjaments i saxo solista Presentat pel Conservatori Superior de Liceu
28.07.16 | 20:30 h
Palau Robert (Barcelona)
Fringe
Ensemble DAI Contemporain
Finalitzat
2016
ENSEMBLE DAI CONTEMPORAIN
Malika Yessetova i Rachel Koblyakov, violins | Rafal Zolkos, flauta | Evgeny Novikov, saxofon | Rémy Reber, guitarra | Justine Leroux, piano  Presentat pel Conservatori Superior de Música i Dansa de París 
Del 27.07.16 al 28.07.16
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Funkafized
Finalitzat
2016
FUNKAFIZED
Laura Bollack, veu i teclats | Johann de Oliveira, baix | Niko Volmer, 
28.07.16 | 20:00 h
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
Artur Cabanas
Finalitzat
2016
ARTUR CABANAS
Artur Cabanas, guitarra | Miki Santamaria, baix | Danko Compta, bateria Presentat pel Taller de Músics   
28.07.16 | 19:30 h
Fringe
Trio Jakob
Finalitzat
2016
TRIO JAKOB
Asier Merino, violí | Carla Peña, violoncel | Imanol Casán, piano Presentat pel Conservatori Superior de Liceu    
28.07.16 | 19:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Sequoia Trio
Finalitzat
2016
SEQUOIA TRIO
Hélène Favre-Bulle, piano | Marie Schreer, violí | Naomi McLean, violoncel  Presentat per la Guidhall School of Music and Drama de Londres
Del 27.07.16 al 28.07.16
Fringe
Idiomelo Ensemble
Finalitzat
2016
IDIOMELO ENSEMBLE
Inga Liukaityte, piano | Maéva Laroque, violí | Emma Mercedes Besselaar, violoncel | Dimitris Spouras, clarinet  Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
Del 27.07.16 al 28.07.16
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Funkafized
Finalitzat
2016
FUNKAFIZED
Laura Bollack, veu i teclats | Johann de Oliveira, baix | Niko Volmer, percussió Presentada per la Hochschule für Musik Freiburg i el Goethe Institut
27.07.16 | 23:30 h
La Sala
Fringe
Magnus Luna
Finalitzat
2016
MAGNUS LUNA
Anna Ferrer, veu | Max Villavecchia, piano / teclat | Javi Garrabella, baix / electrònica Presentat pel Taller de Músics 
27.07.16 | 22:30 h
La Sala
Fringe
Kebyart Ensemble
Finalitzat
2016
KEBYART ENSEMBLE
Pere Méndez, saxo soprano| Víctor Serra, saxo contralt | Robert Seara, saxo tenor | Daniel Miguel, saxo baríton Presentat per l'Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)    
27.07.16 | 18:00 h
Casa Galibern · Fundació Mascort
Fringe
Nanae Kubo
Finalitzat
2016
NANAE KUBO
Presentada per la Hochschule für Musik Freiburg i el Goethe Institut 
27.07.16 | 17:00 h
Casa Galibern · Fundació Mascort
Fringe
James Carter.
Finalitzat
2016
JAMES CARTER ORGAN TRIO + JOAN MAR SAUQUÉ
22:00h - James Carter Organ Trio James Carter, saxofon | Gerard Gibbs, orgue Hammond |Alex White, bateria 20.30h - Joan Mar Sauqué, Joan Chamorro & Young Band
13.08.16 | 20:30 h
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
Albert Sanz Trio.
Finalitzat
2016
ALBERT SANZ TRIO+ GABRIEL AMARGANT QUINTET
22:00h - Albert Sanz Trio Albert Sanz, piano | Javier Colina, contrabaix | Al Foster, bateria 20:30h - Gabriel Amargant Quintet Gabriel Amargant, saxos i clarinet | Adrià Plana, guitarra | Marco Mezquida, piano | Miguel Serna, contrabaix | Gonzalo Del Val, bateria 
06.08.16 | 20:30 h
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
Cécile McLorin Salvant
Finalitzat
2016
CÉCILE MCLORIN SALVANT
Aaron Diehl, piano | Paul Sikivie, baix | Lawrence Leathers, bateria
23.07.16 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
John Scofield, Brad Mehldau i Mark Guiliana
Finalitzat
2016
JOHN SCOFIELD, BRAD MEHLDAU & MARK GUILIANA
16.07.16 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
Myles Sanko
Finalitzat
2016
MYLES SANKO
Phil Stevenson, guitarra | Tom O'Grady, teclats | Gareth Lumbers, saxo | Neil Penny, trompeta | Jon Mapp, baix | Rick Hudson, bateria
15.07.16 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
L'ocell prodigiós
Finalitzat
2016
L'OCELL PRODIGIÓS
Música: Igor Stravinski | Creació i dramatúrgia: Joaquín Casanova i Elisa Ramos | Direcció d'escena: Joaquín Casanova
14.08.16 | 19:00 h
Auditori Espai Ter
Concerts Familiars Festival de Torroella
COSMOS QUARTET
Finalitzat
2016
COSMOS QUARTET
Helena Satué, violí · Bernat Prat, violí ·  Lara Fernández, viola · Oriol Prat, violoncel
11.12.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
SAPHIE WELLS & THE SWING CATS
Finalitzat
2016
SAPHIE WELLS & THE SWING CATS
Saphie Wells, veu · Joan Subirats, saxo · Marc Massagué, guitarra · Alejandro "Wassylli" Granados, contrabaix
11.12.16 | 12:00 h
Plaça de l'Església, L'Estartit
Xarxa de músiques
FERRAN TALARN
Finalitzat
2016
FERRAN TALARN
Ferran Talarn, guitarra
20.11.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
LIMNOS QUARTET
Finalitzat
2016
LIMNOS QUARTET
Elena León, saxo tenor · Esther Sabaté, saxo alt · Gemma Torralbo, saxo soprano · Núria Brull, saxo baríton
23.10.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
MARIA MIRÓ I ANNA CREXELLS
Finalitzat
2016
MARIA MIRÓ I ANNA CREXELLS
Maria Miró, soprano · Anna Crexells, piano
01.05.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
RAMON PRATS QUARTET
Finalitzat
2016
RAMON PRATS QUARTET
Sandrine Robilliard, cello · Julián Sánchez, trompeta · Martín Letion, contrabaix · Ramon Prats, bateria i composicions
22.04.16 | 23:00 h
La Sala
Xarxa de músiques
AUPA QUARTET
Finalitzat
2016
AUPA QUARTET
Asier Suberbiola, Pere Nolasc, violins · Felipe Escalada, viola · Martín Meléndez, violoncel
21.04.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
THE BAX TRIO
Finalitzat
2016
THE BAX TRIO
Gavin Zev, flauta; Elliot Corner, viola; Anna Quiroga, arpa
10.04.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
Jonc
Finalitzat
2016
La JONC amb bandArt
Jove Orquestra Nacional de Catalunya, JONC i BandArt  Concertino-director: Gordan Nickoli
23.03.16 | 21:00 h
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
ANDREA AMADOR I CARLOS LÓPEZ
Finalitzat
2016
ANDREA AMADOR I CARLOS LÓPEZ
Andrea Amador, violoncel · Carlos López, piano
06.03.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
IZAN RUBIO
Finalitzat
2016
IZAN RUBIO
Izan Rubio, guitarra
14.02.16 | 12:00 h
Casa Galibern · Fundació Mascort
Xarxa de músiques
Joan Manén, un geni musical per redescobrir
Finalitzat
2016
Joan Manén, un geni musical per redescobrir
Daniel Blanch, piano Júlia Farrés-Llongueras, soprano Guillermo Pastrana, violoncel
24.01.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
INAEM 2022
INAEM 2022
Generalitat de Catalunya
Generalitat de Catalunya
Departament de Drets Socials
Departament de Drets Socials
Diputació de Girona
Diputació de Girona
Ajuntament de Torroella de Montgrí
Ajuntament de Torroella de Montgrí
Estartit
Estartit
Fundació Banc Sabadell
Fundació Banc Sabadell
Patronat Turisme
Patronat Turisme
Cultura i identitat
Cultura i identitat
illenc
illenc
SteinWay&Sons
SteinWay&Sons
Jorquera Pianos
Jorquera Pianos
Club Nàutic Estartit
Club Nàutic Estartit
aie
aie
Gisela Graham
Gisela Graham