Hemeroteca

En aquesta base de dades es recullen tots els concerts del festival realitzats entre 1981 i 2018. Aquesta base de dades del festival es constitueix com una eina d'estudi i documentació molt valuosa tant per al públic general com per al més especialitzat.
Es podrà fer de manera molt senzilla una cerca general per termes i també es podrà  filtrar per categories: concerts, intèrprets, obres i espais.

2017
ALESSIO BAX, LUCILLE CHUNG, MARTA ESPINÓS, DANIEL DEL PINO
Orquestra de Cambra Amadeus de la Ràdio Polonesa | Anna Duczmal-Mróz, directora de orquesta
20.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
SOQQUADRO ITALIANO
Vincenzo Capezzuto, veu i dansa | Mauro Bigonzetti, coreografia | Claudio Borgianni, dramatúrgia i direcció
18.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
JORDI SAVALL & HESPÈRION XXI
17.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
CUARTETO QUIROGA
16.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELDS CHAMBER ENSEMBLE
14.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
EL BOSC DE GRIMM
Elisa Ramos i Ángela Cáceres, intèrprets | José López-Montes, piano | Joaquín Casanova, direcció
13.08.17
Auditori Espai Ter
Concerts Familiars Festival Torroella
2017
ACADEMY OF ANCIENT MUSIC
Rachel Brown, flauta | Alastair Ross, clavicèmbal | Rodolfo Richter*, violí i director   * Rodolfo Richter substituix al violinista i director Pavlo Beznosiuk programat inicialment
10.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
GRIGORY SOKOLOV
08.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
ENSEMBLE LA FENICE
I Favoriti de La Fenice | Fanie Antonelou, Lina Lopez, sopranos | William Shelton, contratenor | Renaud Tripathi, contralt | Jan Van Elsacker, Tiago Pinheiro de Oliveira, tenors | Nicolas Achten, baríton | Romain Bockler, baix-baríton | Jean-Claude Sarragosse, baix | Jean Tubéry, cornetes i direcció
06.08.17
Església de Sant Genís
Festival Torroella
2017
ENSEMBLE LA FENICE
Jean Tubéry i Sarah Dubus, cornetes i flautes| Claire McIntyre, Aurélie Serre i Franck Poitrineau, sacabutxs| Nicolas Achten, tiorba
06.08.17
Plaça de la Vila
Festival Torroella
2017
ENSEMBLE LA FENICE
Stéphanie Pfister i Sue-Ying Koang, violins | Keiko Gomi, violoncel | Étienne Galletier, tiorba
06.08.17
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Festival Torroella
2017
ACADÈMIA 1750
Massimo Spadano, violí i director 
04.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
JENS FRANKE i JØRGEN SKOGMO
02.08.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
JOAQUÍN ACHÚCARRO & ORQUESTRA SIMFÒNICA DEL VALLÈS
Rubén Gimeno, director
29.07.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
BENJAMIN ALARD
28.07.17
Auditori Espai Ter
Festival Torroella
2017
BENAVENT TRIO-PARDO-COLOM + CARLOS SARDUY QUARTET
22h- Benavent trio-Pardo-Colom Carles Banavent, baix | Jorge Pardo, saxo | Raynald Colom, trompeta | Roger Mas, piano | Roger Blàvia, bateria  20.30h- Carlos Sarduy Latin Jazz Quartet  Carlos Sarduy, trompeta | Javier Massó Caramelo, piano | Martín Leiton, contrabaix | Frank Durant, bateria
12.08.17
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
2017
FUNK ME!
Alverd Oliva, veu i guitarra | Raül-Marc Portell, teclats | Esteve Martínez, baix | Ruben Berengena, bateria 
11.08.17
Platja de l'Estartit
Jazz L'Estartit
2017
RAY GELATO & THE ENFORCERS + M.A.P Mezquida·Aurignac·Prats
22:00h - Ray Gelato & The Enforcers Ray Gelato, veu i saxo | Gunther Kurmayr, piano | Ivan Kovacevic, contrabaix | Martí Elias Vignals, bateria 20:30h - M.A.P Mezquida·Aurignac·Prats Marco Mezquida, piano | Ernesto Aurignac, saxo alto | Ramon Prats, bateria 
05.08.17
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
2017
MARIAN BARAHONA & KIKE ANGULO
Marian Barahona, veu | Kike Angulo, guitarra
04.08.17
Platja de l'Estartit
Jazz L'Estartit
2017
KANDACE SPRINGS
Dillon Treacy, bateria | Jesse Bielenberg, contrabaix
21.07.17
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
2017
PAULA GRANDE
Paula Grande, veu | Kquimi Saigi, teclats 
21.07.17
Platja de l'Estartit
Jazz L'Estartit
2017
MADELEINE PEYROUX
Jon Herington, guitarra | Barak Mori, contrabaix 
15.07.17
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
2017
KING SOLOMON HICKS
William Gorman, orgue Hammond | Kirk Yano, baix | Norman Paul Edwards Jr., bateria  
14.07.17
Plaça de la Llevantina
Jazz L'Estartit
2017
EQUINOX JAZZ TRIO
Josep M. Soler, guitarra | Raül-Marc Portell, orgue Hammond | Ricard Santaló, bateria
07.07.17
Platja de l'Estartit
Jazz L'Estartit
2017
DROP COLLECTIVE
Maria Del Río, veu | Andreu Domènech, saxo baríton | Alba Alsina, saxos i flauta | Íñigo Peña, saxo tenor | Arnau Morell, trompeta | Pablo Martín, trombó | Daniel Ferruz, piano i teclats | Sebastià Rosselló, guitarra | Carlos Bayolo, baix | Jake Klamburg, bateria Presentat pel Conservatori Superior de Liceu
30.07.17
Plaça de la Vila
Fringe
2017
JÚLIA COLOM
Júlia Colom, veu | Jordi Gaspar, contrabaix | Joan Arto, guitarra  Presentada pel Taller de Músics 
30.07.17
Plaça de la Vila
Fringe
2017
ENTRE ORILLAS
Cristina López, cantaora | Yadira Ferrer, veu | Marc López, guitarra | Carlos Cuenca i Pablo Gómez, percussió Presentat per l'Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
30.07.17
Plaça de la Vila
Fringe
2017
EMBER QUARTET
Callie Brennan, violí | Franziska Deschner, violí | Sarah McCabe, viola | Molly McWhirter, violoncel Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
30.07.17
Capella de l'Hospital
Fringe
2017
COBBETT ENSEMBLE
Bernice Lee, oboè | James Wicks, violí | Anna Growns, viola | Christopher Brown, violoncel  Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
30.07.17
Capella de l'Hospital
Fringe
2017
HUMANFIELDS
Pablo Sánchez, veu i textos | Álvaro Sousa, guitarra, piano, sintetitzadors, loops i percussió | Paloma Sánchez, clarinet, sintetitzadors i percussió Presentat per l'Instituto Nacional de la Juventud-INJUVE
Del 28.07.17 al 30.07.17
La Sala
Fringe
2017
RAQUEL LÚA & AMAIA MIRANDA
Presentades per Cabal Musical
29.07.17
La Sala
Fringe
2017
TRÍO RAMALES
Pablo Díaz, violí | Gonçalo Lélis, violoncel | Andrés Navarro, piano Presentat per l'Escuela Superior de Música Reina Sofía
Del 27.07.17 al 29.07.17
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
2017
ENSEMBLE DAI CONTEMPORAIN
Raquel Paños i  Melinda Aurh, saxòfons | Lomic Lamouroux, fagot | Apolline Kirklar i Youkyung Kim, violins | Youmi Kim, soprano  Presentat pel Conservatori Superior de Música i Dansa de París 
Del 27.07.17 al 29.07.17
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
2017
WATARU HISASUE
Presentat per la Hochschule für Musik Freiburg 
Del 27.07.17 al 29.07.17
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
2017
LUCIA ANTONINI
Lucia Antonini, veu i guitarra espanyola | Roser Talens, violoncel | Luisa Moya, violí | Nabil Mouzourhe, percussió Presentada per Berklee College of Music-Valencia Campus 
29.07.17
La Sala
Fringe
2017
LAKASTE
Núria Castelló, veu i guitarra | Joan Xifra, guitarres i veus | Carlos Albaladejo, baix | Josep Izquierdo, bateria Guanyador del concurs Sona 9 del Grup Enderrock
28.07.17
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
2017
SOSPIR ENSEMBLE
Flàvia Camacho i Alba Quinquillà, sopranos | Albert Baena, contratenor | Carlos Gómez, tenor | Héctor dos Santos, baix | Carles Blanch, tiorba Presentat per l'Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
28.07.17
Fundació Mascort
Fringe
2017
CHET
Toni Jiménez, veu i guitarres | Olalla Wallin, violí i veu | Oriol Fernández, teclats | David Celis,  contrabaix | Roger Gascon, bateria i percussions Guanyador del Premi Joventut del concurs Sona 9 del Grup Enderrock  
28.07.17
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
2017
COBBETT ENSEMBLE
Bernice Lee, oboè | James Wicks, violí | Anna Growns, viola | Christopher Brown, violoncel  Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
28.07.17
Fundació Mascort
Fringe
2017
KADYROXZ
KadyRoxz, veu i ukulele | Yu Louie Lu, teclat | Kevin Reierson, baix | Mauricio Ribeiro, guitarra | Andre Walker, percussió | Wai-Yi Wong, caixó Presentat per Berklee College of Music-Valencia Campus 
Del 27.07.17 al 28.07.17
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
2017
EMBER QUARTET
Callie Brennan, violí | Franziska Deschner, violí | Sarah McCabe, viola | Molly McWhirter, violoncel Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
28.07.17
Fundació Mascort
Fringe
2017
TRÍO NILO
Ernest Pipó, guitarra | Tomàs Pujol, baix elèctric | Kike Pérez, bateria Presentat per Taller de Músics
27.07.17
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
2017
LUCIA ANTONINI
Lucia Antonini, veu i guitarra espanyola | Roser Talens, violoncel | Luisa Moya, violí | Nabil Mouzourhe, percussió Presentada per Berklee College of Music-Valencia Campus   
27.07.17
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
2017
TRIO ATHENEA & GABRIEL TORNER
Alba Ramírez de Ramón, violí | Glòria Expósito Pérez, violoncel | Carolina Santiago Martínez, piano | Gabriel Torner, viola Presentats pel Conservatori Superior del Liceu
27.07.17
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
2017
CRIATURES
Marçal Ramon, acordió diatònic | Ivó Jordà, gralla Guanyadors del Concurs Sons de la Mediterrània del Grup Enderrock, el Centre Artesà Tradicionàrius i la Fira Mediterrània
27.07.17
Passeig del Molinet, L'Estartit
Fringe
2017
CALIFORNIA STATE UNIVERSITY WIND ENSEMBLE
Nathan Sobieralski, trompeta | Michael Downing, marimba | Lawrence Sutherland i Mark Marin, directors d'orquestra Presentat per la California State University 
16.07.17
Plaça de la Vila
Fringe
2017
Maria Canyigueral
Maria Canyigueral, piano
18.03.18
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
2017
La Serva Padrona
Teatre de les Comèdies Laia Frigolé, soprano | Xavier Mendoza, baríton | Arnau Colom, actor | Marcel Pascual, concertino | Angela Moro, violí | Albert Carbonell, violí | Elizabeth Gex, viola | Enric Prats, violoncel | Gregori Ferrer, clavecí | Iban Beltran, director d’escena
18.02.18
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
2017
Trio Kaukokaipuu
Pau Rodríguez, clarinet - Marina Vidal, violoncel - Ester Lecha, piano
14.01.18
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
2017
Guillem Arnedo Band & Celeste Alías
Celeste Alías, Guillem Arnedo, Roger Mas, Jaume Llombart, Dee Jay Foster
17.12.17
Plaça de l'Església, L'Estartit
Xarxa de músiques
2017
Mos Azimans
Laia Frigolé, cant · Míriam Encinas, flautes i percussió · David Codina, organetto · Pau Marcos, viella i direcció
19.11.17
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
2017
Trio Fortuny
Joel Bardolet, violí, Marc Heredia, piano i Pau Codina, violoncel
07.10.17
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
2017
EL BOSC DE GRIMM
Elisa Ramos i Ángela Cáceres, intèrprets | José López-Montes, piano | Joaquín Casanova, direcció
13.08.17
Auditori Espai Ter
Concerts Familiars Festival Torroella
2017
Jove Orquestra Nacional de Catalunya
Hiroo Sato, piano Manel Valdivieso, director Jove Orquestra Nacional de Catalunya 
28.03.18
Auditori Espai Ter
Altres activitats
2017
Alicia de Larrocha, notas para un genio
 Mònica Pagés, Alicia Torra de Larrocha, Joaquín Achúcarro.
20.08.17
Auditori Espai Ter
Altres activitats
2017
Y tú, ¿qué escuchas?
Víctor García de Gomar
14.08.17
Fundació Mascort
Altres activitats
2017
Dancing Beethoven
Guió i direcció: Arantxa Aguirre Documental Música-Dansa    
03.08.17
Cinema Montgrí
Altres activitats
2017
FESTA DEL SOCI
Conferència a càrrec del professor i divulgador musical Joan Vives
28.07.17
Museu de la Mediterrània
Altres activitats
Aquest lloc web utilitza "cookies" pròpies i de tercers per oferir-te un millor servei. En navegar-hi n'acceptes l'ús. Més informació
ACCEPTAR