< Tornar

Beethoven, Ludwig van

Chamber Orchestra of Europa
Finalitzat
2023
Chamber Orchestra of Europe
Beethoven & Sibelius
09.08.23 | 20:30 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Yuliana Avdeeva
Finalitzat
2023
Yulianna Avdeeva, piano
02.08.23 | 20:30 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Ester Lecha
Finalitzat
2022
ESTER LECHA, piano
El piano romàntic de la primera meitat del segle XIX
15.07.22 | 20:00 h
Museu de la Mediterrània
Fringe
Meritxell Noguer
Finalitzat
2022
MERITXELL NOGUER, piano
Resonance
15.07.22 | 18:00 h
Museu de la Mediterrània
Fringe
Trio Da Vinci
Finalitzat
2021
TRIO DA VINCI
Trios de Beethoven, Cassadó i Ravel
18.08.21 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Pablo Ferrández
Finalitzat
2021
PABLO FERRÁNDEZ
Pallavi Mahidhara, piano
04.08.21 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Dúo Picotti- Puig
Finalitzat
2021
DUO PICCOTTI-PUIG
18.07.21 | 18:00 h
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques Fringe
Beethoven College
Finalitzat
2020
Beethoven Collage
Marco Mezquida quartet
13.12.20 | 12:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Festival de Torroella
QUARTET CASALS
Finalitzat
2020
Quartet Casals
Beethoven
12.12.20 | 20:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Beethoven
Finalitzat
2020
Beethoven, un retrat musical
Cicle de 5 conferències a càrrec de Joan Vives
Del 01.02.20 al 12.12.20 | 10:30 h
Penya Barcelonista Montgrí i Comarca, Museu de la Mediterrània, Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Club de Clàssica
Locum Congregatio
Finalitzat
2020
LOCUM CONGREGATIO
Monogràfic de Beethoven
18.08.20 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Orquestra Simfònica del Vallès
Finalitzat
2020
ORQUESTRA SIMFÒNICA DEL VALLÈS
Concert solidari
02.08.20 | 22:00 h
Exterior Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Giuseppe Andaloro
Finalitzat
2019
ORQUESTRA SIMFÒNICA
DEL VALLÈS
Giuseppe Andaloro, piano
Rubén Gimeno, direcció
22.08.19 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Cosmos Quartet
Finalitzat
2019
COSMOS QUARTET
16.08.19 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Joaquín Ahúcarro
Finalitzat
2019
JOAQUÍN ACHÚCARRO
14.08.19 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Jared Liew Wei
Finalitzat
2019
JARED LIEW WEI
Presentat per la Hochschule für Musik Freiburg
Del 18.07.19 al 19.07.19
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Quartetto di Cremona
Finalitzat
2019
Quartetto di Cremona
Clàssica · Cambra
17.02.19 | 19:00 h
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
PKF-Prague Philharmonia
Finalitzat
2018
PKF-PRAGUE PHILHARMONIA
Igor Ardašev, piano; Marek Šedivý, director
19.08.18 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Big Bang Beethoven
Finalitzat
2018
BIG BANG BEETHOVEN
Orquestra de Cambra Big Bang Beethoven
05.08.18 | 19:00 h
Auditori Espai Ter
Concerts Familiars Festival de Torroella
Trio Blanchard
Finalitzat
2018
TRIO BLANCHARD
Presentat pel Conservatori Superior de Música del Liceu
28.07.18 | 20:30 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Maria Canyigueral
Finalitzat
2018
Maria Canyigueral
Maria Canyigueral, piano
18.03.18 | 19:00 h
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
Trio Kaukokaipuu
Finalitzat
2018
Trio Kaukokaipuu
Pau Rodríguez, clarinet - Marina Vidal, violoncel - Ester Lecha, piano
14.01.18 | 19:00 h
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
Grigory Sokolov.
Finalitzat
2017
GRIGORY SOKOLOV
08.08.17 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Massimo Spadano
Finalitzat
2017
ACADÈMIA 1750
Massimo Spadano, violí i director 
04.08.17 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Ember Quartet
Finalitzat
2017
EMBER QUARTET
Callie Brennan, violí | Franziska Deschner, violí | Sarah McCabe, viola | Molly McWhirter, violoncel Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
30.07.17 | 12:30 h
Capella de l'Hospital
Fringe
Cobbett Ensemble.
Finalitzat
2017
COBBETT ENSEMBLE
Bernice Lee, oboè | James Wicks, violí | Anna Growns, viola | Christopher Brown, violoncel  Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
30.07.17 | 11:30 h
Capella de l'Hospital
Fringe
Wataru Hisasue.
Finalitzat
2017
WATARU HISASUE
Presentat per la Hochschule für Musik Freiburg 
Del 27.07.17 al 29.07.17
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Trio Athenea i Gabriel Torner.
Finalitzat
2017
TRIO ATHENEA & GABRIEL TORNER
Alba Ramírez de Ramón, violí | Glòria Expósito Pérez, violoncel | Carolina Santiago Martínez, piano | Gabriel Torner, viola Presentats pel Conservatori Superior del Liceu
27.07.17 | 19:00 h
Fringe
ACCENTUS TRIO
Finalitzat
2017
ACCENTUS TRIO
Olga Domínguez, violoncel · Oriol Codina, clarinet · Maria Molet, piano
12.03.17 | 12:00 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Xarxa de músiques
Lukas Geniusas.
Finalitzat
2016
ORQUESTRA SIMFÒNICA DEL VALLÈS & LUKAS GENIUSAS
Rubén Gimeno, director 
19.08.16 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Sequoia Trio
Finalitzat
2016
SEQUOIA TRIO
Hélène Favre-Bulle, piano | Marie Schreer, violí | Naomi McLean, violoncel  Presentat per la Guidhall School of Music and Drama de Londres
Del 27.07.16 al 28.07.16
Fringe
Idiomelo Ensemble
Finalitzat
2016
IDIOMELO ENSEMBLE
Inga Liukaityte, piano | Maéva Laroque, violí | Emma Mercedes Besselaar, violoncel | Dimitris Spouras, clarinet  Presentat per la Guildhall School of Music and Drama de Londres 
Del 27.07.16 al 28.07.16
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Fringe
Jonc
Finalitzat
2016
La JONC amb bandArt
Jove Orquestra Nacional de Catalunya, JONC i BandArt  Concertino-director: Gordan Nickoli
23.03.16 | 21:00 h
Auditori Espai Ter
Xarxa de músiques
ANDREA AMADOR I CARLOS LÓPEZ
Finalitzat
2016
ANDREA AMADOR I CARLOS LÓPEZ
Andrea Amador, violoncel · Carlos López, piano
06.03.16 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
PIAN, PIANISSIMO!
Finalitzat
2015
PIAN, PIANISSIMO!
Diego Catalán, piano
22.11.15 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
Lucerne Festival Winds amb Enrique Bagaría
Finalitzat
2015
LUCERNE FESTIVAL WINDS & ENRIQUE BAGARÍA
Laura Ruiz, clarinet | José Vicente Castelló, trompa | Lucas Macías, oboè | Guilhaume Santana, fagot| Enrique Bagaría, piano
09.08.15 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Paul Lewis.
Finalitzat
2014
Paul Lewis, piano
Sonates de Beethoven
01.08.14 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Trio Rodin
Finalitzat
2014
Trio Rodin
Carles Puig, violí · Esther García, violoncel · Jorge Mengotti, piano
12.01.14 | 19:00 h
Convent dels Agustins
Xarxa de músiques
Leonskaja
Finalitzat
2013
Elisabeth Leonskaja, piano
02.08.13 | 22:00 h
Auditori Espai Ter
Festival de Torroella
Zemmlinsky Quartet, Josep Colom3
Finalitzat
2012
Zemmlinsky Quartet, Josep Colom
04.08.12 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2011. Achúcarro3
Finalitzat
2011
Joaquin Achúcarro
17.08.11 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2011. Alice Sara Ott
Finalitzat
2011
Alice Sara Ott
12.08.11 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2010. María Bayo,  Maciej Pikulski3
Finalitzat
2010
María Bayo, Maciej Pikulski
20.08.10 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2010. Ronald Brautigam 3
Finalitzat
2010
Ronald Brautigam
18.08.10 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2010. Rudolf Buchbinder-1
Finalitzat
2010
Rudolf Buchbinder
15.08.10 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2010. Eric Le Sage - 1
Finalitzat
2010
Éric Le Sage
10.08.10 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2009. Danubia Orchestra Obuda, Alexis Soriano, Serguei Krilov5
Finalitzat
2009
Danubia Orchestra Obuda, Alexis Soriano, Serguei Krilov
Experiència i Obra en Rincón, Beethoven i Schumann
19.08.09 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2009. Arditti Quartet-5
Finalitzat
2009
Arditti Quartet
Benet Casablancas amb l'Arditti Quartet
31.07.09 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2008. Cor Filharmònic de Praga, Orquestra de Cambra de Praga, Lukás Vasilek, Ondrej Kukal, Jaroslav Vernerová, Jana Sýkorová, Jaroslav Brezina, Zdenek Hlavka. 1
Finalitzat
2008
Cor Filharmònic de Praga, Orquestra de Cambra de Praga, Lukás Vasilek, Ondrej Kukal, Jaroslav Vernerová, Jana Sýkorová, Jaroslav Brezina, Zdenek Hlavka
Del cor al cor...La colossal Missa Solemnis de Beethoven
08.08.08 | 22:30 h
Plaça de la Vila
Festival de Torroella
2007. Orquestra de Cambra de la Filharmònica Txeca, Andreas Weiser, Piotr Anderszewski- 3
Finalitzat
2007
Orquestra de Cambra de la Filharmònica Txeca, Andreas Weiser, Piotr Anderszewski
El viatge de Marlow: de Catalunya a Viena
07.08.07 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2007. Piotr Anderszewski 3
Finalitzat
2007
Piotr Anderszewski
Unes variacions de referència: Les Diabelli per Piotr Anderszewski
03.08.07 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
2006. Orquestra de Cambra de Praga, Antonin Hradi, Leticia Moreno 5
Finalitzat
2006
Orquestra de Cambra de Praga Antonin Hradi, Leticia Moreno
04.08.06 | 22:30 h
Plaça de la Vila
Festival de Torroella
2005. Philharmonia de Praga, Isabelle Faust 8
Finalitzat
2005
Philharmonia de Praga, Jakub Hrusa, Isabelle Faust
Del romanticisme alemany al nacionalisme bohemi
17.08.05 | 22:30 h
Plaça de la Vila
Festival de Torroella
Sinfonietta Txeca, Charles McMunroe, Trio Guarneri
Finalitzat
2004
Sinfonietta Txeca, Charles McMunroe, Trio Guarneri
13.08.04 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Orquestra de Cambra Ràdio Praga
Finalitzat
2003
Orquestra de Cambra Ràdio Praga
19.08.03 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Jove Orquestra Nacional de Catalunya, Andrew Parrot
Finalitzat
2003
Jove Orquestra Nacional de Catalunya, Andrew Parrot
12.07.03 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Bundenjuguendorchester- BJO (Orquestra Nacional de Joves d'Alemanya)
Finalitzat
2002
Bundenjuguendorchester- BJO (Orquestra Nacional de Joves d'Alemanya)
09.08.02 | 22:30 h
Plaça de la Vila
Festival de Torroella
2001. Trio Guarneri
Finalitzat
2001
Trio Guarneri
07.08.01 | 22:30 h
Palau Solterra, Fundació Vila Casas
Festival de Torroella
Orquestra de Cambra de la Simfònica de la Capital de Praga (FOK), Joaquín Achúcarro
Finalitzat
2001
Orquestra de Cambra de la Simfònica de la Capital de Praga (FOK), Joaquín Achúcarro
06.08.01 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Festival de Torroella 2000
Finalitzat
2000
Czech Virtuosi Chamber Orchestra, Petr Vronsky, Joaquin Achúcarro
20.08.00 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Festival de Torroella 2000
Finalitzat
2000
Manuel porta, David Casanova
29.07.00 | 22:30 h
Cine Petit
Festival de Torroella
Quartet Petersen
Finalitzat
1998
Quartet Petersen
23.08.98 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
1998 - Orquestra de Cambra de Viena, Hannes Strassl, Andreas Gschmeidler, Philippe Entremont-3
Finalitzat
1998
Orquestra de Cambra de Viena, Hannes Strassl, Andreas Gschmeidler, Philippe Entremont
06.08.98 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Radu Aldulescu, Albert Guttman
Finalitzat
1994
Radu Aldulescu, Albert Guttman
03.09.94 | 22:30 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Félix Ayo, Emma Giménez
Finalitzat
1994
Félix Ayo, Emma Giménez
26.08.94 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Orquestra de Cambra de Praga, Igor Ardashev
Finalitzat
1994
Orquestra de Cambra de Praga, Igor Ardashev
18.07.94 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Aquilles Delle-Vigne
Finalitzat
1994
Aquilles Delle-Vigne
10.07.94 | 22:30 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Jove Orquestra Simfònica de Catalunya, Josep Pons, Sergi Apliste
Finalitzat
1994
Jove Orquestra Simfònica de Catalunya, Josep Pons, Sergi Apliste
08.07.94 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Orquestra de Cambra de la Filharmònica de Berlín
Finalitzat
1993
Orquestra de Cambra de la Filharmònica de Berlín
Música orquestral
21.08.93 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Orquestra Filharmònica B. Martinu, Zlin, Peter Lücker, Jinrich Pazdera
Finalitzat
1993
Orquestra Filharmònica B. Martinu, Zlin, Peter Lücker, Jinrich Pazdera
Música orquestral
06.08.93 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Joaquín Achúcarro
Finalitzat
1993
Joaquín Achúcarro
Música instrumental
17.07.93 | 22:30 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Aquilles Delle-Vigne
Finalitzat
1993
Aquilles Delle-Vigne
Música instrumental
16.07.93 | 22:30 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Professors del Curs d'Interpretació Musical
Finalitzat
1992
Professors del Curs d'Interpretació Musical
Concert de música de cambra
22.08.92 | 22:30 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Oxana Yablonskaya
Finalitzat
1992
Oxana Yablonskaya
Recital
21.08.92 | 22:30 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Gustavo Díaz
Finalitzat
1992
Gustavo Díaz
Recital | 10/08/1992 | 20:00 | Convent dels Agustins
10.08.92 | 20:00 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
The Solomon Trio
Finalitzat
1992
The Solomon Trio
Concert de música de cambra
04.08.92 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Andreu Riera
Finalitzat
1992
Andreu Riera
Recital | 03/08/1992 |20:00h | Convent dels Agustins
03.08.92 | 20:00 h
Convent dels Agustins
Festival de Torroella
Orquestra Mundial de Joventuts Musicals, Eduardo Mata
Finalitzat
1992
Orquestra Mundial de Joventuts Musicals, Eduardo Mata
Concert simfònic
22.07.92 | 22:30 h
Plaça de la Vila
Festival de Torroella
Radu Aldulescu, Antoni Besses
Finalitzat
1991
Radu Aldulescu, Antoni Besses
07.09.91 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Orquestra Simfònica del Curs Internacional de Música, Lisa Friend, Rodney Friend, Tim Hugh, Yonty Solomon, John Forster
Finalitzat
1991
The Friend, Solomon, Hugh Trio
Finalitzat
1991
The Friend, Solomon, Hugh Trio
29.06.91 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
1990. Assaig San Diego Youth Symphony
Finalitzat
1990
San Diego Youth Symphony, Louis J. Campiglia, Frank Almond
27.07.90 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Trio Pasquier
Finalitzat
1990
Trio Pasquier
21.07.90 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Pinchas Zukerman, Mark Neikgur
Finalitzat
1989
Pinchas Zukerman, Mark Neikgur
Música de Cambra
29.08.89 | 22:00 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Música de Cambra. Curs Internacional de Tècnica i d'Interpretació Musical
Finalitzat
1989
Música de Cambra. Curs Internacional de Tècnica i d'Interpretació Musical
17/08/1989 | 22:30h | Església de Sant Genís
17.08.89 | 21:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Gonçal Comellas, Enrique Santiago, Radu Aldulescu
Finalitzat
1988
Gonçal Comellas, Enrique Santiago, Radu Aldulescu
27.07.88 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Hu Kun, Kyoko Hashimoto
Finalitzat
1988
Hu Kun, Kyoko Hashimoto
09.07.88 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Ruxandra Colan, Gonçal Comellas, Eva Graubin, Marina Sirbu, James Creitz, Enrique Santiago, Radu Aldulescu, Mihai Dancila, Franco Petracchi, Julian Jacobson
Finalitzat
1987
Ruxandra Colan, Gonçal Comellas, Eva Graubin, Marina Sirbu, James Creitz, Enrique Santiago, Radu Aldulescu, Mihai Dancila, Franco Petracchi, Julian Jacobson
25/08/1987 | 22:30h | Església de Sant Genís
25.08.87 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Gonçal Comellas, Enrique Santiago, Radu Aldulescu, Franco Petracchi, Julian Jacobson
Finalitzat
1987
Gonçal Comellas, Enrique Santiago, Radu Aldulescu, Franco Petracchi, Julian Jacobson
16.08.87 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Simfonietta d'Estocolm, David Atherton, Michel Lethiec
Finalitzat
1987
Simfonietta d'Estocolm, David Atherton, Michel Lethiec
01.08.87 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Radu Aldulescu, Antoni Besses
Finalitzat
1987
Radu Aldulescu, Antoni Besses
Concert d'homenatge de Radu Aldulescu en el 50è aniversari del seu debut
11.07.87 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
1985
Finalitzat
1985
Septimí de l'Orquestra Simfònica d'Euskadi
03.08.85 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
1984
Finalitzat
1984
Radu Aldulescu, Julian Jacobson
17/08/1984 | 22:30h | Església de Sant Genís
17.08.84 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
1983
Finalitzat
1983
Radu Aldulescu, Antoni Besses
22.07.83 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
1982. Lluís Claret, Gerard Claret, Albert Giménez Atenelle
Finalitzat
1982
Lluís Claret, Gerard Claret, Albert Giménez Atenelle
04.07.82 | 22:30 h
Església de Sant Genís
Festival de Torroella
Generalitat de Catalunya
Generalitat de Catalunya
INAEM 2023
INAEM 2023
Diputació de Girona
Diputació de Girona
Ajuntament de Torroella de Montgrí
Ajuntament de Torroella de Montgrí
Estartit
Estartit
Fundació Banc Sabadell
Fundació Banc Sabadell
Patronat Turisme
Patronat Turisme
Cultura i identitat
Cultura i identitat
illenc
illenc
SteinWay&Sons
SteinWay&Sons
Jorquera Pianos
Jorquera Pianos
Club Nàutic Estartit
Club Nàutic Estartit
aie
aie
Gisela Graham
Gisela Graham