Butlletí de notícies

Subscriu-t’hi i rebràs informació sobre el què fem.

SUBSCRIU-T’HI

×
Jordi Molina and Pere Pau Ximenis
Finished
2014
Jordi Molina and Pere Pau Ximenis
Jordi Molina, tenora | Pere Pau Ximenis, diatonic accordion | Quartet Insòlit: Albert Dondarza (violin) Anaís Falcó (violin), Elias Porter (viola), Daniel Regincós (cello)
23.08.14 | 20:00 h
Plaça de la Vila
Festival Torroella de Montgrí
Le Concert des Nations
Finished
2014
Le Concert des Nations
Jordi Savall, viola de gamba, director
22.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Joaquín Achúcarro, piano
Finished
2014
Joaquín Achúcarro, piano
19.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Ingolf Wunder, piano
Finished
2014
Ingolf Wunder, piano
17.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
The circus (1928) directed by Charles Chaplin
Finished
2014
The circus (1928) directed by Charles Chaplin
Lluís Vidal Duet
16.08.14 | 19:00 h
Cinema Montgrí
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
Finished
2014
Acadèmia 1750
Marta Almajano, soprano
15.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Alexei Volodin, piano
Finished
2014
Alexei Volodin, piano
14.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Katia i Marielle Labèque, pianos
Finished
2014
Katia i Marielle Labèque, pianos
Gonzalo Grau, percussion; Raphaël Seguinier, drums
12.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Camerata Salzburg
Finished
2014
Camerata Salzburg
Patricia Kopatchiskaja, violin | Wolfgang Redik, concertmaster, director
11.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Luis Fernando Pérez, piano
Finished
2014
Luis Fernando Pérez, piano
10.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Akademie für Alte Musik Berlin
Finished
2014
Akademie für Alte Musik Berlin
Xenia Löffler, oboe | Georg Kallweit and Mayumi Hirasaki, solo violin and concertmasters
09.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Banchetto Musicale
Finished
2014
Banchetto Musicale
Estrella Estévez, tiple 1ª | María Gil, tiple 2ª | Paz Martínez, contralto | Joan Cabero, tenor | Elena Borderias and Adrián Pineda, violins | Clara Hernàndez, Itzíar Atutxa, Xurxo Varela and María José Berrazueta, violas da gamba | Sara Águeda, harp | David Malet, organ | Bernard Fourtet, serpent | Pere Ros, viola da gamba, director
08.08.14 | 22:00 h
Saint Genis' Church
Festival Torroella de Montgrí
Europa Galante
Finished
2014
Europa Galante
Fabio Biondi, director
05.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
My first Four Seasons
Finished
2014
My first Four Seasons
Ara Malikian Ensemble
05.08.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
Scala & Kolacny Brothers
Finished
2014
Scala & Kolacny Brothers
02.08.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
Paul Lewis, piano
Finished
2014
Paul Lewis, piano
Beethoven piano sonatas
01.08.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Quartet Casals
Finished
2014
Quartet Casals
Vera Martínez-Mehner, violin | Abel Tomàs, violín | Jonathan Brown, viola | Arnau Tomàs, cello
27.07.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
The Floating House
Finished
2014
The Floating House
José López Montes, piano and music adaptation | Elisa Ramos, Lola Martín, Ana Puertas and José Rodríguez, actors and manipulators | Joaquín Casanova and Elisa Ramos, creation and dramaturgy | Joaquín Casanova, stage direction
26.07.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
Kodô
Finished
2014
Kodô
Taiko Performing Arts Ensemble: Yuichiro Funabashi, Yosuke Oda, Mitsuru Ishizuka, Kenta Nakagome, Tsuyoshi Maeda, Rai Tateishi, Ryosuke Inada, Kengo Watanabe, Shunichi Kamiya, Ryoma Tsurumi, Naoya Iwai. Artistic director: Tamasaburo Bando
25.07.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
The Rite of Spring
Finished
2014
The Rite of Spring
20.07.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Acadèmia 1750
Finished
2014
Acadèmia 1750
Laia Frigolé, soprano | Alfredo Bernardini, director
18.07.14 | 22:00 h
Espai Ter concert hall
Festival Torroella de Montgrí
Jerry González, Perico Sambeat, Javier Colina & Esteve Pi
Finished
2014
Jerry González, Perico Sambeat, Javier Colina & Esteve Pi
20.08.14 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz Festival L'Estartit
Nautilus Swing Quintet
Finished
2014
Nautilus Swing Quintet
Sandra Ortega, veu | Marc Massaguer, guitarra i veu | Adrià Bauzó, saxos i flauta travessera | Oriol González, contrabaix | Martí Elies, bateria
16.08.14 | 22:00 h
Plaça del Port, L'Estartit
Jazz Festival L'Estartit
Young Lions Festival + Llibert Fortuny & Gas Band
Finished
2014
Young Lions Festival + Llibert Fortuny & Gas Band
13.08.14 | 20:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz Festival L'Estartit
Avishai Cohen Trio
Finished
2014
Avishai Cohen Trio
Avishai Cohen, string bass & vocals | Nitai Hershkovits, piano | Daniel Dor, drums
06.08.14 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz Festival L'Estartit
The Excitements
Finished
2014
The Excitements
Koko-Jean Davis, vocals | Albert Greenlight, guitar | Adrià Gual, hythm guitar | Marcial García, drums | Daniel Segura, bass | Nico Rodríguez Jauregui, baritone sax | Marc Lloret, alto sax
30.07.14 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz Festival L'Estartit
Preservation Hall Jazz Band
Finished
2014
Preservation Hall Jazz Band
Ben Jaffe, tuba & string bass | Mark Braud, trumpet & vocals | Charlie Gabriel, clarinet, tenor saxophone & vocals | Rickie Monie, piano & melodica | Frederick Lonzo, trombone & vocals | Ronell Johnson, tuba, piano & vocals | Clinton Maedgen, tenor saxophone & vocals | Joseph Lastie jr, drums
23.07.14 | 22:00 h
Plaça de la Llevantina
Jazz Festival L'Estartit
Finished
2014
"La forza dei destini", Verdi
21.08.14 | 20:00 h
Plaça de la Vila
Fringe
The circus (1928) directed by Charles Chaplin
Finished
2014
The circus (1928) directed by Charles Chaplin
Lluís Vidal Duet
16.08.14 | 19:00 h
Cinema Montgrí
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
My first Four Seasons
Finished
2014
My first Four Seasons
Ara Malikian Ensemble
05.08.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
Scala & Kolacny Brothers
Finished
2014
Scala & Kolacny Brothers
02.08.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
The Floating House
Finished
2014
The Floating House
José López Montes, piano and music adaptation | Elisa Ramos, Lola Martín, Ana Puertas and José Rodríguez, actors and manipulators | Joaquín Casanova and Elisa Ramos, creation and dramaturgy | Joaquín Casanova, stage direction
26.07.14 | 19:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts Festival Torroella de Montgrí
Finished
2014
The soundscape collector
Manolo Alcántara, actor | Jorge López, flute | Naüm Monterde, clarinet | Laia Rius, violin | Eva Gumà, cello | Clara Peya, piano | Albert Gumí and Xavier Erra, script, artistic directors 
18.04.14 | 17:00 h
Espai Ter concert hall
Family Concerts
Diputació de Girona
Diputació de Girona
Generalitat de Catalunya
Generalitat de Catalunya
INAEM 2019
INAEM 2019
Ajuntament de Torroella de Montgrí
Ajuntament de Torroella de Montgrí
Estartit
Estartit
AC/E
AC/E
Patronat Turisme
Patronat Turisme
Cultura i identitat
Cultura i identitat
illenc
illenc
SteinWay&Sons
SteinWay&Sons
Jorquera Pianos
Jorquera Pianos
Club Nàutic Estartit
Club Nàutic Estartit
aie
aie
urbaser
urbaser
Gisela Graham
Gisela Graham
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies Learn more
Accept