Aquest lloc web utilitza "cookies" pròpies i de tercers per oferir-te un millor servei, en navegar-hi n'acceptes l'ús. Més info x

Programmation

EQUINOX JAZZ TRIO
Vendredi 07 Juillet
19:00 h

EQUINOX JAZZ TRIO

Josep Mª Soler, guitare | Raül-Marc Portell, orgue Hammond | Ricard Santaló, batterie
Jazz Festival L'Estartit
Gratuit
KING SOLOMON HICKS
Vendredi 14 Juillet
22:00 h
Plaça de la Llevantina

KING SOLOMON HICKS

William Gorman, Hammond B3| Kirk Yano, basse | Norman Paul Edwards Jr, batterie  
Jazz Festival L'Estartit
MADELEINE PEYROUX
Samedi 15 Juillet
22:00 h
Plaça de la Llevantina

MADELEINE PEYROUX

Jon Herington, guitare | Barak Mori, contrebasse
Secular Hymns
Jazz Festival L'Estartit
PAULA GRANDE
Vendredi 21 Juillet
19:00 h

PAULA GRANDE

Paula Grande, voix | Raül-Marc Portell, claviers 
Jazz Festival L'Estartit
Gratuit
KANDACE SPRINGS
Vendredi 21 Juillet
22:00 h
Plaça de la Llevantina

KANDACE SPRINGS

Dillon Treacy, batterie | Jesse Bielenberg, contrebasse
Soul Eyes
Jazz Festival L'Estartit
BENJAMIN ALARD
Vendredi 28 Juillet
22:00 h
Auditorium Espai Ter

BENJAMIN ALARD

J. S. Bach : Variations Goldberg, BWV 988
Festival Torroella de Montgrí
JOAQUÍN ACHÚCARRO & ORQUESTRA SIMFÒNICA DEL VALLÈS
Samedi 29 Juillet
22:00 h
Auditorium Espai Ter

JOAQUÍN ACHÚCARRO & ORQUESTRA SIMFÒNICA DEL VALLÈS

Rubén Gimeno, chef d'orchestre
Debussy, Falla, Grieg
Festival Torroella de Montgrí
JENS FRANKE et JØRGEN SKOGMO
Mercredi 02 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

JENS FRANKE et JØRGEN SKOGMO

Josep Ferrer i Esteve
Festival Torroella de Montgrí
MARIAN BARAHONA & KIKE ANGULO
Vendredi 04 Août
19:00 h

MARIAN BARAHONA & KIKE ANGULO

Marian Barahona, voix | Kike Angulo, guitare
Jazz Festival L'Estartit
Gratuit
ACADÈMIA 1750
Vendredi 04 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

ACADÈMIA 1750

Massimo Spadano, violon et direction 
Beethoven, Haydn, Mozart
Festival Torroella de Montgrí
RAY GELATO & THE ENFORCERS <br/>+ MAP: Mezquida·Aurignac·Prats
Samedi 05 Août
22:00 h
Plaça de la Llevantina

RAY GELATO & THE ENFORCERS
+ MAP: Mezquida·Aurignac·Prats

22:00h - Ray Gelato & The Enforcers Ray Gelato, voix et saxo | Gunther Kurmayr, piano | Ivan...
22:00h - Energy! 20:30h - M.A.P.
Jazz Festival L'Estartit
ENSEMBLE LA FENICE
Dimanche 06 Août
19:00 h
Palau Solterra pati, Fundació Vila Casas

ENSEMBLE LA FENICE

Stéphanie Pfister, Sue-Ying Koang, violons | Keiko Gomi, violoncelle | Étienne Galletier,...
Giovanni Buonamente, Giacomo Gastoldi, Marco...
Festival Torroella de Montgrí
Gratuit
ENSEMBLE LA FENICE
Dimanche 06 Août
19:30 h
Plaça de la Vila

ENSEMBLE LA FENICE

Jean Tubéry, Sarah Dubus, cornets et flûtes| Claire McIntyre, Aurélie Serre, Franck Poitrineau,...
Monteverdi, Biagio Marini, Giovanni Picchi, Giovanni Gabrieli
Festival Torroella de Montgrí
Gratuit
ENSEMBLE LA FENICE
Dimanche 06 Août
22:00 h
Église Saint Genis

ENSEMBLE LA FENICE

I Favoriti de La Fenice | Fanie Antonelou, Lina Lopez, sopranos | William Shelton, contre...
Monteverdi
Festival Torroella de Montgrí
GRIGORY SOKOLOV
Mardi 08 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

GRIGORY SOKOLOV

Mozart, Beethoven
Festival Torroella de Montgrí
ACADEMY OF ANCIENT MUSIC
Jeudi 10 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

ACADEMY OF ANCIENT MUSIC

Rachel Brown, flûte | Alastair Ross, clavecin | Pavlo Beznosiuk, violon et direction
Bach, Telemann
Festival Torroella de Montgrí
FUNK ME!
Vendredi 11 Août
19:00 h

FUNK ME!

Alverd Oliva, voix et guitare | Raül-Marc Portell, claviers | Esteve Martínez, basse | Ruben Berengena,...
Jazz Festival L'Estartit
Gratuit
BENAVENT-PARDO-COLOM <br/>+ CARLOS SARDUY QUARTET
Samedi 12 Août
20:30 h
Plaça de la Llevantina

BENAVENT-PARDO-COLOM
+ CARLOS SARDUY QUARTET

22h- Benavent-Pardo-Colom Carles Banavent, basse | Jorge Pardo, saxo | Raynald Colom, trompette | Roger...
Jazz Festival L'Estartit
LA FORÊT DE GRIMM
Dimanche 13 Août
19:00 h
Auditorium Espai Ter

LA FORÊT DE GRIMM

Elisa Ramos y Ángela Cáceres, interprètes | José López-Montes,...
Musique de Maurice Ravel
Concerts familiaux
ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELDS CHAMBER ENSEMBLE
Lundi 14 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

ACADEMY OF ST MARTIN IN THE FIELDS CHAMBER ENSEMBLE

Rossini, Brahms, Schubert
Festival Torroella de Montgrí
CUARTETO QUIROGA
Mercredi 16 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

CUARTETO QUIROGA

Arriaga, Halffter, Ginastera
Festival Torroella de Montgrí
JORDI SAVALL & HESPÈRION XXI
Jeudi 17 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

JORDI SAVALL & HESPÈRION XXI

Folías Antiguas & Criollas. De l’Ancienne Ibérie au...
Festival Torroella de Montgrí
SOQQUADRO ITALIANO
Vendredi 18 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

SOQQUADRO ITALIANO

Vincenzo Capezzuto, voix et danse | Mauro Bigonzetti, chorégraphie | Claudio Borgianni, dramaturgie...
Stabat Mater - The Vivaldi Project
Festival Torroella de Montgrí
ALESSIO BAX, LUCILLE CHUNG, MARTA ESPINÓS, DANIEL DEL PINO
Dimanche 20 Août
22:00 h
Auditorium Espai Ter

ALESSIO BAX, LUCILLE CHUNG, MARTA ESPINÓS, DANIEL DEL PINO

Orchestre de chambre Amadeus de la Radio polonaise | Anna Duczmal-Mróz, chef d'orchestre
Bach
Festival Torroella de Montgrí